צור קשר

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  מעצר ימים

  כשאדם חשוד בביצוע עבירה, ובפרט אם היא חמורה, הוא עלול להיעצר לפרק זמן מסוים עוד בטרם גובש כתב אישום. מעצר זה מכונה מעצר ימים – מפני שהוא תחום מראש למספר ימים, וליתר דיוק עד 30 יום (פרט למקרים חריגים המחייבים אישור ספציפי של היועץ המשפטי לממשלה). מי שמוסמך להורות על מעצר הוא שופט בית המשפט השלום, ועל המשטרה מוטלת החובה להביא חשוד לדיון הארכת מעצר תוך 24 שעות, בפועל כאשר אדם נעצר כבר למחר הוא מובא לשופט, אלא אם כן המדובר בשישי או בערב חג ואז הוא יובא מיד צאת השבת או החג. עו"ד מעיין חיימוביץ' היא עורכת דין פלילית מוערכת שצברה ניסיון רב בייצוג חשודים בדיוני מעצר ימים ובקשות להארכת מעצר.

  באילו מקרים תבקש המשטרה לעצור אדם לחקירה?

  עבירה מסוג עוון או פשע

  על עבירות מסוג 'חטא', כלומר כאלה שהעונש המרבי עליהן הוא עד 3 חודשי מאסר, לא ניתן לבקש מעצר.

  חשד סביר

  תנאי שני הוא קיומו של חשד סביר כי אכן האדם ביצע את העבירות שבהן הוא נחשד.

  באילו מקרים יאריך שופט את מעצר הימים?

  חשש לשיבוש

  כשישנו חשש ממשי כי שחרור האדם לחופשי יוביל לשיבוש הליכי חקירה, גדל הסיכוי לקבלת בקשת המשטרה לעצור את האדם למספר ימים.

  צרכי חקירה

  טיעון נוסף שבו יכולה המשטרה להשתמש הוא שהמעצר הכרחי כדי להשלים את החקירה באופן מיטבי.

  סכנה

  במקרים שבהם שחרור ממעצר מסכן את הציבור, או אפילו את האדם עצמו, הנטייה היא להשאיר את האדם במעצר.

  איך אפשר למנוע הארכת מעצר ימים?

  * הטלת ספק בקביעת המשטרה לגבי מידת הסכנה – ושכנוע השופט כי השחרור לא יסכן איש.

  * הצעת חלופות – על-פי החוק, בית המשפט מחויב לשקול חלופות אפשריות למעצר. ביניהן: מעצר בית, יציאה מהבית אך ורק בפיקוח, הרחקה ממקום מסוים או מאדם מסוים. עו"ד מנוסה ישכנע את בית המשפט כי חלופות אלה מאפשרות את השלמת החקירה ולא מסכנות איש.

  * הטלת ספק בחומרי החקירה – אחד התנאים ההכרחיים להארכת מעצר הוא כאמור חשד סביר שהאדם אכן ביצע את העבירה המיוחסת לו. הטלת ספק בכך עשויה להוביל לשחרור האדם ממעצר.

  * תנאי מעצר לא נאותים – חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים) קובע כי כל עצור זכאי לתנאים הולמים. פגיעה בזכות זו עשויה גם היא להוביל לאי הארכת מעצר הימים.

  שחרור ממעצר בעזרת עורך דין פלילי מנוסה

  מעצר ימים הוא באופן טבעי חוויה קשה לכל אדם. בהתאם מומלץ להגיע לבית המשפט בלוויית עורך דין פלילי – עו"ד מעיין חיימוביץ' היא עורכת דין פלילית בקיאה שפועלת בנחישות וביצירתיות למען לקוחותיה. שחרור חשוד ממעצר אפשרי באמצעות הטלת ספק על קביעת המשטרה לגבי מידת המסוכנות של האדם, או הצורך להמשיך את החקירה כשהוא תחת סורג ובריח וכן ביכולת להצגת חלופות כגון מעצר בית או הטלת דמי ערבות ,השירות ניתן בזמינות גבוהה מאוד, כך שמובטח לכם ייצוג מקצועי ומועיל בדיון המשמעותי.

  מידע נוסף בנושא

  הארכת מעצר ימים

  כשאדם חשוד בביצוע עבירה מסוג "עוון" (כזו שהעונש המרבי עליה הוא לפחות 3 חודשים אבל לא יותר מ-3 שנים), או בביצוע עבירה מסוג "פשע" (כזו שבית המשפט עשוי לגזור עליה גם יותר מ-3 שנות מאסר), רשאית המשטרה לפנות אל בית המשפט בבקשה לעצור אותו. מעצר מסוג זה, עוד בטרם הוגש כתב אישום, נקרא מעצר ימים – מפני שהוא מוגבל ל-15 ימים בלבד, שלאחריהם אפשרית עוד הארכה ל-15 ימים נוספים (מעבר לכך כבר נדרש אישור של היועץ המשפטי לממשלה). הארכת מעצר ימים מחייבת את המשטרה להציג בצורה משכנעת את טיעוניה לפיהם אי אפשר יהיה להמשיך את החקירה כשהחשוד משוחרר, לחלופין שיש חשש שהחשוד ישבש את המשך ההליכים או שהוא מוסכן לציבור, כאשר מנגד עורך הדין יידרש לשכנע את בית המשפט כי החשוד אינו מסוכן וכי את הליכי החקירה ניתן לסיים גם כשהוא בתנאי שחרור ואין חשש לשיבוש. עו"ד מעיין חיימוביץ' צברה ניסיון רב בייצוג חשודים בדיוני הארכת מעצר, ומביאה לידי ביטוי ניסיון זה בכל תיק שבו היא מטפלת.

  זמינות גבוהה ונחישות ללא פשרות

  בכל דיון הארכת מעצר ימים, עו"ד מעיין חיימוביץ' פועלת בנחישות ועל בסיס מקצועיות מעמיקה כדי להוביל לשחרורו של החשוד. היכולת לזהות במהירות את נקודות התורפה בבקשה ולתרגם את הנסיבות הספציפיות של כל מקרה לטיעונים משכנעים מובילים לתוצאות המבוקשות, ועוד כדאי לדעת ששירות זה ניתן בזמינות גבוהה מאוד – כך שתקבלו את העזרה הנחוצה באופן מידי.

  התקשרו עכשיו דילוג לתוכן