צור קשר

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  עבירות סמים

  סמים מסוכנים מוגדרים כחומרים או מוצרים בעלי רכיב כימי המשפיע על מערכת העצבים של גוף האדם, גורם לשיבוש בתפיסת המציאות וההכרה העצמית, ועלול לגרום לנזקים נפשיים והתנהגותיים קבועים. פקודת הסמים המסוכנים היא זו שמגדירה מהם הסמים הנחשבים למסוכנים ואסורים לצריכה, כולל הכמויות המרביות הנחשבות לצריכה עצמית, אשר מעבר להן מדובר בהחזקה שלא לצריכה עצמית .

  עבירות הסמים בהתאם לפקודה הן:

  1. סחר בסמים.
  2. גידול סמים.
  3. ייצור והפקת סמים.
  4. ייצוא ויבוא.
  5. אספקת סם.
  6. החזקת סמים שלא לצריכה עצמית.
  7. הדחת קטינים לשימוש בסמים.
  8. החזקת כלים לשימוש בסמים.

  כמה פעמים שמעתם את המשפט:

  אבל זה לצריכה עצמית זה בשבילי" – בואו נדבר על זה".

  לא כל כמות שמוחזקת בידו של אדם יכולה להיות לצריכתו העצמית, גם אם היא באמת רק לצריכתו העצמית. יש משמעות גדולה לכמות אותה הוא החזיק בשעת התפיסה.

  להלן, חלק מסוגי הסמים הנפוצים והכמות שנחשבת על פי חוק, "לצריכה עצמית" , כל מה שנתפס מעבר לכמות הזו יוגדר בלשון החוק: "החזקה שלא לצריכה עצמית".

  • קנביס, גראס, חשיש, מריחאונה – 15 גרם.
  • קוקאין – 0.3 גרם.
  • הירואין – 0.3 גרם.
  • קריסטל מת'  – 0.2 גרם.
  • תקרת מקסימום היא: עד 3 יחידות l.s.d.

  חשוב לדעת שקיימת הפרדה משמעותית כאשר מדובר בעבירות שערכן הוא פגיעה ונזק ציבורי ועבירות שערכן הוא סביב הנזק והפגיעה לנאשם עצמו

  לדוגמא ענישת אדם שגידל גראס במעבדה, ונתפס עם שתילים בדרגות שונות, עם כלים ועם שקיות לחלוקה ובטלפון הנייד שלו ישנה רשימת קונים, לא דומה לענישה של אדם שגידל גראס ולא עשה בו כל שימוש לאחר למעט לו עצמו.

  נתפסת עם סמים – מה עושים?

  אנשים נורמטיביים רבים ללא עבר פלילי מוצאים את עצמם בפני פתיחת תיק פלילי והליך משפטי בגין גידול, החזקה ושימוש בסמים, ואינם מכירים את הצעדים הפתוחים בפניהם ואת השלכותיהם. לכן, חשוב כבר בתחילת ההליך לקבל סיוע משפטי הולם מצד עורך דין פלילי מנוסה, האמון על תחום זה.

  כפי שראינו, הענישה המרבית על עבירות מסוג זה יכולה להגיע גם עד 20 שנות מאסר, עונש כבד לכל הדעות. לכך מצטרפת החוויה הבלתי נעימה, לשון המעטה, בתחנת המשטרה, כאשר החוקרים עשויים להפעיל טכניקות שונות בחקירה.

   

  דירוג ממוצע 4.7 / 5. מספר מדרגים 7

   

  התקשרו עכשיו דילוג לתוכן